online filmy

TopList

Animované

Shrek 2

Shrek a Fiona se vrací z líbánek a radují se. Jejich idilku přeruší pozvání do království Za sedmero horami. Pozvali je rodiče Fiony, kteří se myslí, že ji z věže vysvoboil krásný princ a, že spolu žijí v nějaké krásném hradě. Co se stane, když se dozví pravdu.

Princ Krasoň vypráví Fionin příběh. Když chce, ale Fionu ve věži políbit Fionu zjistí tam od vlka, že je na svatební cestě.

Fiona a Shrek si užívají svatební cestu. Když se vrátí, uvidí doma Oslíka. Shrek se chce Oslíka zbavi, ale ten říká, že je na něj Dračice naštvaná a, že s nimi chce chvilu zůstat. Shrek mu nejdřív jemě naznačí, že není vítaný, ale potom mu to řekne narovinu. Oslík jim, ale řekne, že před dveřmi na ně někdo čeká. Je to královská družina, která je zve do království Za sedmero horami. Zve je král a královna alias otec a matka Fiony. Shrek nejdřív enchce, ale nakonec jede společně i s Oslíkem.

Když dojedou jsou její rodiče víc, jak překvapení, kdo dojel. Její rodiče si představovali Fionu, jako člověka a s ní kráskéo prince. Nejhůř to snáší král a Shrek. Při rodiné večeři se všechno vyhrotí a ani Oslík tomu moc nepomůže. Fiona znechuceně jde do svého pokoje a začne brečet. I s jejími slzami se oběví Dobrá víla, která se jí snaží utěšit. Víla je překvapená, protože čekala, že Fiona bude „hezká“. Do toho se oběví Shrek, který chce jet okamžitě pryč. Fiona ani Oslík, ale nechtějí. Dobrá víla chce dát Fioně vizitku, ale vezme si ji Shrek. Fiona a Shrek se pohádají. Všechno slyší její rodiče. Matka se Shreka zastává, ale otec je zásadně proti. Krále vezme do svého kočáru Dobrá vilá. Je tam i její syn princ Krasoň. Krasoň i Víla jsou hodně naštvaní, protože Fiona si měla vzít Krasoně. Víla mu připomíná jejich dohodu o tom, že Fiona si má vzít Krasoně. Má to nějak zařídit.

Král jede do hostince a najímá si tam nájemného vraha.

Fiona a Shrek jsou v potely. Fiona už spí, ale Shrek usnout nemůže. V celém jejím pokoji mu všechno připomíná to, že Fiona má mít za manžela krásného prince. Shrek s Oslíkem v lese hledají Fionina otce se, kterým se mají setkat. Potkají, ale kočku která má Shrke zabít. Najal si ji Fionin otec. Nakonec jde Kocour v botách s imi. Shrek si vzpomene na vizitku. Pomocí slzy ji „zapne“. Všichni jdou do chaloupky Dobré víly. Teda spíš je to továrna. Shrek s ostatními se dostanou do továrny. Najdou vílu a Shrke se jí ptá, proč není Fiona šťastná. Víla mu ukáže knížky a říká mu, že zlobři nežijí šťastně až do smrti. Shrek se vloupá do místnosti s lektvary a ukradne lektvar Šťastně až do smrti. Zaměstnanci továrny si jich všimnou, ale oni i tak utečou.

Jsou venku a Oslík si pro jistotu napije první. Nic se nestane. Oslík mu říká, jestli to chce opravdu udělat. Shrek říká, že pro fionu udělá cokoli. Shrek se napije, ale nic se nestane. Schovají se ve stodole. Oslík ve stodole omdlí a po chvíli i Shrek. Fiona říká rodičům, že půjde najít Shreka a potom společně odejdou. Když je ve dveřích, tak omdlí.

Ráno se Shrek probudí a je z něho krásný chlap a z Oslíka bílý kůň. Kocour se podívá na flašku od lektvaru, ale je tam podmínka, aby byl účinek trvalý musí do půlnoci políbit pravou lásku.

Probudí se Fiona a je z ní zase princezna. Lekne se a zapiští. Uslyší to Shrek a utíká za ní. V jejím pokoji je, ale Dobrá víla. U Fiony se oběví mezitím princ Krasoň, který se vydává za shreka. Uvidí je král a královna. Král ho pozná, ale nic neřekne. Mezitím v pokoji přesvědčuje, že nejlpší by bylo pro fionu, aby byla s Krasoněm. Shrek to přijme a jde s Oslíkem a Kocourem pryč. Shrek s ostatními je v baru. Uvidí tam krále je tam společně s Dobrou vílou a Krasoněm. Víla mu dává lektvar, který zaručuje, že po napití první člověk, který ji políbí, tak se do něj zamiluje. Král nechce, ale Víla ho donutí. Všechno uvid Shrek, ale Víla ho uvidí a poštve proti němu rytíře.

Připravuje se velkolepý ples na počest Fiony a Shreka. Mezitím chytnou Shreka, Oslíka a Kocoura. V zrcadle uvidí zbytek party v čele s pinokiem a perníčkem, jak je zavírají a poznají Shrek.a Král udělal čaj a dává do něj lektvar. Jd za Fionou a ta si přeje, aby se starý Shrek vrátil.

Shrek, Oslíka Kocour jsou ve vězení a přijde je zachránit zbytek party. Shrek dostane nápad a jdou za tvůrcem Perníčka. Stovřík velký Perník, který má název Drobeček.. Krasoň a Fiona jsou na plese a Fiona je z údajného Shreka znechucená. Pravý Shrek pomocí Drobečku se snaží dobít hrad. Je to těžké, ale nakonec se mu to povede. Oběví se na plese a Fiona ho pozná Víla, ale řekne Krasoňovi ať jí políbí. Krasoň to udělá, ale Fiona nezapomene, protože Král jí dal jinačí čaj. Víla na něj pošle kouzlo a Král se promění v žabáka. Král říká, že to je jeho pravá podoba a žehná Fioně a Shrekovi. Shrek říká Fioně ať ho políbí, protože potom zůstanou, tak jak jsou navždy. Fiona, ale nechce. Odbije půlnoc a Shrek, Fiona a Oslík se přemění do svojí pravé podoby. Je velká párty na, které se Oslík dozví, že má děti s dračicí.

Žádné komentáře