online filmy

TopList

Fantasy

Karlík a továrna na čokoládu

Majitel čokoládové továrny Willy Wonka vyhlásí soutěž. Pět dětí může najít Zlatý kupon, který zajístí dotyčnému úžasnou prohlídku po továrně.
Karlík Bucket je kluk z chudé rodiny a touží se dostat do továrny. Jeho sen se mu vyplní a on si může vychutnat úžasnou prohlídku. Někdo má, ale vyhrát hlavní cenu. Kdo ji vyhraje? A hlavně, co ta cena je?
 

Bucketovi nejsou moc bohatí. Tedy spíš sotva vyžijí. Pan Bucket pracuje v továrněna zubní pastu a moc si nevydělá. Má syna Karlíka, který obdivuje továrnu na čokoládu, která je ve městě. Jeho děda mu jednoho večera vypráví, jak u pana Willyho Wonky majitele čokoládovny pracoval. Například vymyslel ty nejlepší čokolády na světě a další cukrovinky, postavil největší čokoládovnu na světě, jak jednomu šachovi postavil velký palác celý z čokolády (ten se vlivem slunce, ale roztavil). Šach chtěl postvit nový palác, ale Wonka už nemohl v jeho továrně se oběvili špioni. Ostatní prodejci čokolády žárlili a, tak se snažili postupy pana Wonky sebrat. Ten už to nevydržel a továrnu zavřel. Všechny lidi propustil. Po dlouhé době se později továrna otevřela, ale nikdo do ní nechodí. Žádní lidé do ní nechodí. Nikdo neví, kdo v ní pracuje a Wonku nikdo nikdy neviděl.

Wonka vyhlásil soutěž. V každé z 5 Wonkových čokolád najde 5 lidí Zlatý kupon, který mu zajišťuje to, že si může, prohlédnou celou továrnu. A jedno dítě dostane zvláštní cenu. Na světě vypukne šílenství všichni ať dospělý nebo děti chtějí jeden z kuponů.

První najde tlustý kluk jménem August Gdoule.

Druhý najde Veruka Saltiny. Vlastně ho nenašla ona, ale jedna pracovnice z továrny jeho otce. Veruka řekla otci chci kupon a otec udělal vše proto, aby jí ho dal.

Třetí najde Fialka Garderóbová. Fialka je velmi soutěživá. Její specializace jsou karate, ale hlavně žvýkačky.

Čtvrtý najde Miki Telekuk. Miky je velmi inteligetní kluk, který nejraději hraje počítačové hry. Kupon získal, tak že vypočítal, kde čokoláda bude. Čokoládu nesnáší.

Karlík dostane čokoládu k narozeninám, ale kupon nenajde. Jeho otec dostanez továrny vyhazov. Jeho děda mu dá peníze, aby ještě jednou zkusil štěstí a našel kupon. Bohužel ani teď kupon nenajde.

Karlík najde peníze na ulici a jde si koupit čokoládu. Kupon najde lidi v obchodě, kde ji najde mu začnou nabízet peníze, ale on utíká domů to říct. Nejdřív nechce jít a kupon prodat, kvůli situaci rodiny, ale jeho rodina ho přesvědči, aby šel.

Další den všech 5 dětí společně s jedním rodičem čekají na otevření továrny. Brána se otvírá a vítají je postavičky, které zpívají. Pozdraví je i sám Willy Wonka. Willy Wonka je trošku výstřední muž, který nedokáže říct slovo rodiče. Jako první je zavede do zahrady plné sladkostí. Všechno je na jídlo dokonce ji tráva. Je tam řeka čokolády. August začne řeku pít, ale přitom do ní spadne. Řeku ale nabírají velké truby a naberou i Augusta. Oběví se umpalumpové, kteří jsou malý mužíči, kteří se starají o továrnu. Začnou zpívat o Augustovi a o jeho tloušťce (umpalumpové zpívají pokaždé o těch dětích, pod tímto textem najdete všechny písničky). August i se svojí matkou odpadli. Skupina jde na loď a plují po řece čokolády. Jsou ve vývojové místnosti a Wonka jim ukazuje jeden ze svých výtvorů žvýkačku, která je oběd. Filaka ji chce zkusit. Willy Wonka jí varuje, aby to nežvýkala, že to ještě není správě dodělané, ale ji to nezajímá. Bohužel z Fialky se stane velká borůvka díky moučníku. Fialka i s matkou jsou pryč.

Další na řadě jsou oříšky. Přesněji louskání oříšků. Jsou tam cvičené veverky. Veruce se zalíbí a jednu chce. Wonka to, ale nechce dovolit a Veruka si pro jednu jde. Veverky si to, ale nechtejí a Verunku hodí do odpadní roury na ořechy. Další je z kola venku.

Zbytek skupinky pokračuje skleněným výtahem celou továrnou, protože tenhle výtah nejezdí jenom nahoru a dolů, ale taky i do leva a do prava. Woka vzpomíná na své dětství, když mu otec říká, že mu nikdy nedovolí stát se cukrářem. Willy odejde a cesuje. Po nějaké době se vrátí, ale dům, kde dřív bydlel s otce už není na svém místě.

Miky Telekuk vybere televizní sál. Willyho Wonku napadlo, že by mohl čokoládu posílat televizí. Předvede jim to. Umpalumpové přinesou obrovskou čokoládu a Wonka ji pošle do televize. Jdou k televizi a čokoláda se tam opravud oběví akorát ve zmenšené verzi. Viky Telekuk se nechá unést a chce se poslat taky. Udělá to a oběví se v televizi.  Háček je v tom, že je o hodně menší. Další jsou pryč.

Zbyli už jen Karlík a jeho děda. Karlík vyhrál. Pomocí výtahu letí k nim domů. Vidí, také ostatní. Augustus je celý od čokolády, Borůvka je velmi ohebná, ale za to celá modrá, Veruka i s otecem jsou celý od odpadků, Viky je zase vysoký, ale za to neuvěřitelné štíhlý.

Doletí do domu a Karlíkovi a jeho rodině oznámí Wonka, že Karlík bude dědicem čokoládovny. Willy Wonka  mu, ale říká, že si nesmí vzít svoji rodinu, protože by ho zdržovala. To zase, ale nechce Karlík a proto nabídku Willyho Wonka odmítá. Ten zklamaně jde pryč.

Karlíkova rodina se teď má líp, ale za to Willy Wonka se teď cítí mizerně. Karlík leští mužům na ulici boty. Přijde za ním Willy Wonka a chce vědět, co mu pomáhá, když se cítí mizerně. Karlík říká, že rodina. Willy Wonka to nechápe. Karlík říká, že by měl jít za rodičema. Karlík jde s ním k jeho otci. Pomocí skleněného výtahu se dostanou před dům Wonkova otce. Ten vyšetří Willyho Wonky zuby, když to dělá přitom se Karlík dívá na různé výstřižky novin o Willym Wonkovi. Willy Wonka má perfektní zuby. Jeho otec ho díky tomu pozná. Oba dva se obejmou a jsou šťastní.

Karlík se stal dědicem Willyho Wonky a společně s rodinou jsou v továrně.

Zajímavosti:

Karlík a továrna na čokoládu (v originále Charlie and the Chocolate Factory) napsal Roalda Dadha. Napsal ji v roce 1964. V roce 1972 napsal Karlík a velký skleněný výtah.

Žádné komentáře