online filmy

TopList

Fantasy

Twilight - Stmívání

Bella se  stěhuje do městečka Forks. Zde se seznamuje se záhadným Edwarde Cullenem. Dozví se, že Edward je upír. Vydrží jejich láska?
p.s. Je to tady v češtině i angličtině.

Bella Swann stěhuje do městečka Forks za svým otcem. Hned první den školy si všimne krásné rodiny jménem Cullenovi. Nejvíc ji zaujme Edward Cullen, který ji už od pohledu nesnáší. Další den se Edward neukáže. Až po nějakém čase se zase objeví a vyzvídá od Belly něco o ní.

Po škole auto jednoho jejího spolužáka dostane smyk. Řítí se přímo na bellu, ale Edward auto zastaví. V nemocnici, kde je bella pro jistotu na ošetření jí nechce vysvětlit, jak to udělal, že se kní dostal, tak rychle, když předtím byl na druhém konci parkoviště. Edward jí, ale říká, že je zmatená a, že to není možné. Další den jedou na exkuzy a Edward jí tam říká, že měl jenom nával adrenalinu. A taky jí říká, že pro ni není dobrý přítel a to jí říká i další den. Bella jede do La Push. Její přítel z dětství Jacob Black jí tam vypráví quiletské historky. Vypráví i jednu o Cullenových. Jacob říká, že Cullenovi jsou studení, ale že loví zvířata. Bella hledá nějaké informace o studených (upírech). Začíná si všechno spojovat např.  že se jim mění barva očí, síla, rychlost …. Další den Bella řekne Edwardovi, že zná pravdu. Mluví spolu a on jí vysvětluje vše o jeho rodině, ale hlavně o něm. Jeho rodina jsou vegetariáni a, proto nezabíjí lidi, ale zvířata. Bella pro Edwarda je velmi přitažlivá proto ji nesnášel. Za tu slabost, kterou v něm vyvolávala. Edward a Bella se do sebe zamilovali.

Edward mluví o minulosti jeho rodiny. Edward čte myšlenky, Alice vidí budoucnost a Jasper ovlivňuje city. Charlieho a Bellu navštíví Billy Black. Spolu s Charliem mluví o těch vraždách, co se dějí (dělají to upíř/nomádi). Edward bere Bellu k němu domů. Esme, Carlisle, Emmet a Alice jsou z Belly nadšení. Jasper ten se hlavně saží, aby ji nekousl, ale Rosalie ji nesnáší, protože se bojí, že by to ohrozilo její rodinu.

Bella představuje Edwarda Charliemu. Potom jdou Cullenovi hrát basketball a Bella se na ně dívá. Bohužel přijdou ti nomádi. Jsou 3 James, Viktorie a Laurent. Všimnou si Belly a James ji chce zabít. Laurent se od nich odpojí. Už ho Jamesovi hry unavují. Cullenovi ale Bellu brání. Bella se schovává v Phoenixu společně s Jasperem a Alicí. Ostatní se ho snaží odlákat. James unesl Bellinu matku a Bella uteče, aby ji zachránila. Jde do starého baletního studia. James její matku nemá. Chtěl jenom Bellu odlákat od Cullenů. Zlomí Belle nohu, ale přiběhne Edward. Popere se s Jamesem.  Po chvíli přiběhne i zbytek rodiny. Jamese  zabíjí. Bella je kvůli zranění v nemocnici. Matka chce, aby odjela s ní do Jacksonvillu, ale Bella chce zůstat ve Forks. Bella a Edward jdou na ples. Je tam Jacob, kterého otec poslal, aby Bellu varoval, aby opustila Edwarda. Billy totiž ví, kdo jsou Cullenovi opravdu. Bella chce, aby ji Edward přeměnil na upíra, ale on nechce. 

Žádné komentáře