online filmy

TopList

Homepage

27. května Joseph Fiennes

Celým jménem Joseph Alberic Finnes se narodil v Salisbury v anglickém Wiltshiru. Celá jeho rodina je umělecky založená. Jeho matka Jennifer Lashová byla spisovatelkou a otec Mark Fiennes byl původně farmář a později fotograf. Své dětství prožil v Irsku, konkrétně v Západním Corku. Vyrůstal společně se dvěma sourozenci - starší bratr Ralphen(je herec) a sestru(režisérka).

Joseph se rozhodl, že bude umělec a proto začal navštěvovat uměleckou školu, ale tu opustil a začal pracova v divadle Young Vic Youth Theatre, kde pracoval jeden a půl roku. Toto divadlo opustil a šel do školy Guildhall School of Music and Drama. Tuto školu dostudoval. Tato škola má velmi dobré jméno a proto se v roce 1996 se objevil v inscenacích Royal Shakespeare a West Endu, při různých hrách se seznámil s mnoha známými anglickými herci.

V roce 1996 si zahrál vedlejší roli ve filmu Svůdná krása. V roce 1998 měl řadu úspěchů např Martha, Frank, Daniel a Laurence. V roce 1998 se objevil ve dvou historických filmech Královna Alžběta. Ve filmu Zamilovaný Shakespeare(tento film získal několik Oscarů) se objevil v hlavní roli.

V roce 2001 se oblevil ve filmu Nepřížel před branami a později ve filmu Luther(zde si znovu zahrál hl. roli). Potom se objevil v animovaném filmmu Sindibád: Legenda sedmi moří. V roce 2004 se objevil ve vedlejší roli ve filmu Kupec benátský.

V roce 2006 se objevil ve filmech Darwinovy ceny a Hlava nehlava.

V roce 2007 se objevil ve filmech Rudý baron(ten se natáčel i v České republice) a v dalším historickém filmu Goodbye bafana.

Zajímavost: Všimli jste si, že je Joseph má často něco se spisovatelem Shakespearem?
                                     -v divadle Royal Shakespeare
                                     -ve hře Troilus a Kressida
                                     - ve komedii Jak se vám líbí
                                     -The Herbal Bed(to je o Shakespearově života)
                                     -film Zamilovaný Shakespeare
                                     -Kupec benátský
Všechny tyhle filmy nebo hry mají něco společného se Shakespearem.

Film, který tady je:

Královna Alžběta
http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/kralovna-alzbeta.html

Filmy, které se připravují: Kupec Benátský, Zamilovaný Shakespeare a Luther
Žádné komentáře