online filmy

TopList

Homepage

3. dubna Eddie Murphy

Eddieho rodiče jsou Charles a Lillian Murphyovi. Charles je policista a Lillian tefonní operátorka. Eddieho otec byl amatérský bavič a Eddie s ním trávil hodně času. Jenže když Eddiemu bylo osm let, tak otec zemřel. O rok později se jeho matka provdala za Vernona Lynche, který byl vedoucí v továrně na zmrzlinu. Po svatbě se rodina přestěhovala do Roosevelt, Long Island.

Eddie už v dětství fascinoval své okolí imitátorskými schopnostmi. Ve škole mu to moc nešlo, ale i tak šel na střední školu. Jenže během svého studia si přivydělával v různých barech a klubech. Nejspíš kvůli tomu nezvládl desátý stupeň a proto ho musel opakovat.

I přes tyhle neúspěchy se zapsal na přání své matky na Nassau Community College, ale zároveň pracoval na poloviční úvazek jako skladník. Jeho první herecká příležitost se oběví v komediální show "Saturday Night Live. Měl být jenom jedna z vedlejších postav, ale jeho výkon byl tak dobrý, že diváky okouzlil, že se stal stálým členem. Byl tam čtyři roky a přitom získal tři ceny Zlatý Glóbu (dvě herecké, jednu za scénář). Navíc dostal i cenu Grammy za nahrávku jeho vtipných výstupů.

Eddie je už v hledáčku veřejnosti a proto má hned filmové nabídky. Ještě víc ho proslavil akční krimi komedie 48 hodin. Jeho další úspěšný film byl o rok později v komedii Záměna. Po tomto dalším úspěchu mu společnost Paramount dala nabídku na 6 filmů za honoráž 25 milionů dolarů. Eddie podepisuje a natáčí film Policajt v Beverly Hills. Tímhle filmem si utvrzuje pozici Hollywoodské hvězdy. Filmu Eddiemu navíc přinesl nominací na Zlatý glóbu.

Eddie se prosadil ještě několika filmy, ale jeho úspěchy začínají klesat. Natočil několik filmů, ale ty už nemají takový úspěch a Eddieho hvězda zbledne.  Eddie to, ale nevzdává a jeho hvězda znovu zazáří v komedii Zamilovaný profesor, který Eddiemu vynesl znovu světový věhlas. Od té doby už Eddie měl jenom jeden herecký úspěch a to v podobě Zamilovaný profesor 2. Eddieho další úspěch (ne už ale tak velkolepý) přijde v podobě dabingu Oslíka v animovaném filmu Shrek.

Eddie má šest dětí a to s Nicole Tchatcherovou a Paulou McNeelyovou se kterými má dvě děti. V roce 1993 se, ale usadí a ožení se s modelkou Nicole Mitchellovou, se kterou má děti Bria, Mylese, Shayne Audra a Zola Ivy.

Filmy které tu jsou : 

Shrek

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/shrek-1.html

Shrek 2

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/shrek-2.html

Shřek 3

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/shrek-3.html

Shrekoleda

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/shrekoleda.html

 

 

Filmy které se připravují:

                       Bláznivá školka

                       Upír z Brooklynu

                       Strašidelný dům

                       Cesta do Ameriky

 

Žádné komentáře