online filmy

TopList

Homepage

9. června Johnny Depp

Celým jménem John Christoopher Depp II. Se narodil 9. Června 1963. Má indiánské, německé a irské předky. Jeho matka Betty sue pracovala jako číšnice a otec John musel, jako inženýr cestova za prací, takže rodina často cestovala. Rodiče se často hádali. Před tímhle se snažil utéc pomocí drog. Když je Johnnymu patnáct let, tak se rodiče rozvádí.

Když je Johnnymu 16 končí se školou a věnuje se hudební kariéře. Založí kapelu the Kids a vydává se do Los Angeles. Jenže se to změní v podobě jeho budoucí ženy Lori Allisonovu, se kterou se ve dvaceti letech ožení. Manželství vydrželo míň než dva roky. Lori, ale Johnnymu pomohla, protože byla filmová maskérka, tak mohla Jonnyho seznámit s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se stal herec. Prvním filmem byl Noční můra v Elm Stree.

Další role byl v seriálu 21 Jump Street. Z Johnnyho se stává hvězda a další role se hned objevují. Jsou to Střiihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood nebo Donnie Brasco. Díky těmto rolí získal 3 nominace na Zlatý Glóbus. Při filmu Střihoruký Edward se seznamuje s režisérem Timem Burtonem, se kterým natočí i další filmy. Film Střihoruký Edward se seznamuje také s herečkou Winonu Ryderovou, se kterou se zasnoubí. Johnny si nechá vytetovat Winona forever (Winona navždy), jenže když po třech letech přišel rozchod Johnny si to změni na Wino forever (opilec navždy).

Ve 20 letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allyson, ale za dva roky se rozvedli.

Johnny měl problém s drogami, ale všechno přestalo, když se jeho dobrý přítel River Phoenix předávkoval heroinem přímo před Johnnyho klubem.

V roce 1996 měl svůj režijní prvotinu ve filmu The Brave, společně se svým bratrem Dannym. Tenhle film je v podstatě Johnnyho dítě,  protože nejen, že režíroval, ale i hrál hlavní roli a podílel se na scénáři.

V roce 2001 se objevuje ve filmu Z pekla ve stejném roce se objevuje i ve filmu Kokain.

V roce 2004 hraje ve filmu Hledání Země nezemře za kterou dostane nominaci na oscara, Zlatý Globus, cenu Screen Actor´s guild a nominaci na televizní cenu BAFTA.

Další na ceny úspěšná role se objevila ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Za tuto roli už Oscara dostal. Piráti z Karibiku je trilogie a Johnny se objevuje ve všech dílech.

Johnny si zahrál i v muzikálu Sweeney Todd: ďábelský holič z Fleet Street.

 

Zajímavosti: Johnnyho kapela The Kids stále existuje a pořádá koncerty.

                      Johnny často vyhrává ankety o nejpřitažlivějšího muže světa a nejoblíbenějším hercem.

                      Má tři děti – dvě dcery a syna.

                       Jeho životní partnerka je Vanessa Pardis, která je i matka jeho dětí.

                      Vlastní ostrov v Karibiku.

                        19. listopadu 1999 od této doby má Johnny svou hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy.

   Tetování: jména svých dětí a matky, letícího vrabčáka, hlava indiána, lebku s nápisem – Smrt je jistá, převrácený trojúhelní, dobný nápas – since Exile Channing, symto The Brave, malou trojku, tři malá srdíčka, tři malé trojúhelníky, malá otazník atd.

 

Filmy, které tady jsou:

Střihoruký Edward

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/strihoruky-edward.html

 

Noční můra v Elm Street

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/nocni-mura-1.html

 

Čokoláda

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/cokolada.html

 

Z pekla

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/z-pekla.html

 

Libertin

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/libertin.html

 

Karlík a továrna na čokoládu

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2.html

 

Imaginárim Dr. Parnasse

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/imanigarium-dr-paranasse.html

 

Alenka v říši divů

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/alenka-v-risi-divu-2.html

 

Připravuje se: Piráti z Karibiku, Kokain a Hledání Země nezemě, Ďábelský holič z Fleet Stree, Ospalá díra a Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Žádné komentáře