online filmy

TopList

Homepage

Angelina Jolie

Původním jménem Angelina Jolie Vight (Jolie znamená ve francouzštině „krásná“) se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Vightovi(má Oscara). Poprvé se objevila před kamerou ve věku pěti let po boku svého otce. Přesto se Angelina nechtěla stát herečkou, ale chtěla být ředitelkou pohřebního ústavu.

V jedenácti začíná sudovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začíná pracovat, jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevuje se i v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravit a Rolling Stones. Angelina má bratra Jamese Havna Voighta, který společně s Angelinou režíroval pět filmů.
V roce 2001 se Angelina rozhádá se svým otcem poté, co jsi označí za vyšinutou s vážnými psychickými problémy. Od té doby se nestýkají a Angelina si mění jméno na Angelina Jolie.
Po Lee Strasberg začala studoval na New York University, kde si poprév zahrála v divadelní produkci. Po ukončení této školy začala pracove v UCLA School of Cinema(tady natočila společně se svým bratrem svůj první studentský film).

Angelina je stále nováček a proto se objevuje v malé roli Cyborg 2. O dva roky později má už, ale hlavní roli ve filmu Nebezpečná síť, kde má velké uznání. V tomto filmu se seznamuje se svým první manželem. Svatba je netradiční. Angelina si na sebe vezme černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napíše svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah, ale netrvá dlouho a po roce končí.

Opak je, ale její pracovní života. Angelina několik filmů např. Ruce od krve, George Wallace(Zlatý Glóbus za nejlepší herecký výkon a nominace na Emmy). Film, který je zlomový v její kariéře je Gia. Za tento film dostane Zlatý Glóbus a nominace na Emmy. Po tomto filmy se stává ještě více slavnou a objevuje se v několika televizních talk show a na obálkách velkých časopisů.

Od teď dostává velké množství nabídek, ale Angelina se rozhodne pro filmy Podoby lásky, Bláznivá rundy a Sběratel kostí. Při filmu Sběratel kostí se seznamuje se svým druhým manželem Billym Bob Thortonem, který je také herec a jejich manželství trvalo do 2000-2002.

V roce 2000 se Angelina objevuje po boku hvězd, jako jsou Nicolase Cage ve filmu 60 sekund a Sedmý hřích po boku Antonia Banderase. Angelina sama si zahraje hlavní roli ve ztvárnění úspěšné filmové hry Tom Raider.

Angelina se aktivně věnuje charitě a to dokazuje v roce 2005, kdy si adoptuje černošskou holčičku Zaharu.  Angelina navštěvuje různé uprchlické tábory a věnuje se charitativním akcím.

V roce 2005 také Angelina natáčí společně s Bradem Pittem film Mr. And Mrs. Smith, kde se ti dva dají dohromady a později se berou. O rok později společně založí nadaci Jolie/Pitt Foundation. Angelina mezitím adoptovala několik dalších dětí a ty v roce 2006 Brad adoptoval a děti teď mají přijímení Jolie-Pitt. V roce 2007 tentokrát už společně adoptovali třetí dítě, chlapce Paxe Thiena. Jenže oba nemají jenom adoptované děti. Oni sami mají dohromady 3 děti. Dceru Shiloh Nouvel, která se narodina 2006(její první fotky prodali Angelina a Brad magazínu Hello! Za 3,5 milionů dolarů). V roce 2007 Angelina porodila dvojčata, dívku Vivienne Marcheline a chlapce Knoxe Leona. Jejich první fotky se prodali za 14 milionů dolarů.

V poslední době se v bulvárech hodně protřepává to, že by se mohli Angelina a Brad rozvést. Teď už to, ale vypadá, že to bude na lepší cestě. Angelina se dokonce na naléhání Brada usmířila se svým otcem.

Zajímavosti:
-Angelina je hodně otevřená vůči novinářům (přiznala, že je bisexuální)
-jejím koníčky jsou sbírání nožů a miluje tetování
-tři měsíce teď bude Angelina bydlet v Benátkách přímo u známých kanálů, protože tady natáčí film The Tourist.

Filmy které tady jsou:
60 sekund
http://filmy7online.wgz.cz/novinky/60-sekund.html

Sedmý hřích
http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/sedmy-hrich-2.html

Lara Croft - Tom Raider: Kolébka života
http://filmy7online.wgz.cz/novinky/lara-croft-tom-raider-kolebka-2.html

Alexandr Veliký
http://filmy7online.wgz.cz/novinky/alexandr-veliky.html

Připravuje se: Beowulf, Mr & Mrs. Smith
Žádné komentáře