online filmy

TopList

Homepage

Karel Roden 18. května 1962

Narodil se v Českých Budějovicích do herecké rodiny. Jeho otec i dedeček byli herci, matka je zdravotní laborantka. Má bratra Mariana Rodena. Nejdřív vystudoval keramickou školu v Bechyni a potom vystudoval DAMU. Svůj filmový debut si odbyl ve filmu Zámek nekonečno. Po DAMU měl několik hrál v několika divadlech např. Národním. Hrál také v několika tv seriálech.

V roce 1993 odjedl do Velké Británie a rok tam zůstal. Tady se zdokonalil anglicky a navštěvoval herecké kursy. Pro zajímavost živil se potiskem triček, aby měl peníze

Poté se vrátil do Čech a hrál v několika filmech a divadlech např. Don Juan a Faust, Úplné zatmění. V roce 1998 byl nominován na nejlepší herecký výkon. V roce 1999 získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon za postavu Bruna ve Velkolepý paroháč.

Díky své skvělé angličtině má Karel Roden hodně zahraničních filmů npř. 15 minut, Blade 2, Neprůstřelný mnich, Bournův mýtus atd.

Za svůj život měl dvě vážné partnerky a to Ivanu Chýlkovou. Teď je jeho přítelkyně Jana Krausová.

 

Zajímavosti:

Má rád malování, jízda na koni, posilování, rád sedí na zahradě a sází stromy.

Karel Roden je známý jako člověk, který nevyhledává novináře a má názor, že osoba, která se zajímá o něm se má zajímat víc o jeho práci.

 

Filmy:

Kytice

http://filmy7online.wgz.cz/drama/kytice.html

 

Bestiář

http://filmy7online.wgz.cz/filmy-online/bestiar.html

 

Bathory

http://filmy7online.wgz.cz/historicke/bathory.html

 

Připravuje se: Blade 2, Copak je to za vojáka, Pták ohnivák a Hlídač č. 47

Žádné komentáře