online filmy

TopList

Homepage

Pierce Brosnan

Piercův život nezačal zrovna šťastně, když měl jeden rok, tak jeho otec opustil rodinu a jeho matka se odstěhovala do Londýna a Nechala Pierce s jeho babičkou v Irsiku. Když je Piercovi 11 let, tak se znovu setkává se svojí matkou a oba dva později spolu žijí v Londýně, kde Pierce studuje střední školu. Po škole začíná pracovat pro reklamu, fotografické sutdio a dokonce i jako taxikář. K herectví se poprvé dostal s experimentální divadelní skupinou. V roce 1973 se zapisuje na divadelní školu v Londýně, kterou tři roky studuje. Po škole několik let hraje po různých divadlech. Zvrat v jeho životě se stane v roce 1978, když se seznámí s herečkou Cassandrou Harris, oba se do sebe zamilují a 27. prosince 1980 se Pierce s Cassandrou vezmou. Pár si poté aduptuje dvě děti Charlotte a Christophera.

Významnější role má ve filemch Dlouhý Velký pátek, The Mirror Crack a The Manions of America.

V roce 1981 se kvůli herecké kariéře stěhuje společně s rodinou do Los Angeles, kde si zahraje v televizním seriálu Remington Steel. Od téhle chvíle má Pierce štěstí, jak v osobním, tak v profesním světě. Narodí se mu první dítě, syn Sean William a získá Zlatý Glóbus za Roberta Goulda Shawa v miniseriálu Nancy Astor.

Pierce pořád natáčí seriál Remington Steel, ale ten už se stává nudným a prooto televize NBC v roce 1986 ukončí jeho natáčení. Nejdříve se to zdá jako perfektní příležitost, protože Roger Moore (představitel Bonda) už nechce dál natáčet a Piercovi chtějí tuto roli nabídnout. Vše se, ale změní, protože Roger Moore nakonec přece jenom další roli přijme. Piercovi aspoň, ale producenti nabídnout místo v Remington Steel a Pierce se v něm znovu objevuje. Seriál se už podařit, ale nezachrání a proto Remingtom Steel po šesti sezónách končí.

V roce 1987 zastihne Pierce rána v podobě rakoviny vaječníku jeho ženu. Pierce má i přesto úspěch a v roce 1989 hraje v miniseriálu Okolo světa za 80 dní.

Největší rána Pierce zasáhne, když jeho žena zemře. Pierce to ale díky své rodině a své práci zvládne a objevuje se ve filmech Trávnííkář a Táta v sukci.

Po dlouhém čekání si Pierce konečně může zahrát agenta 007 Jamese bonda ve filmu Zlaté oko. Tento film má neuvěřitelný úspěch. Pierce má neuvěřitelný úspěch a hraje v dalších filmech např. Robinson Crusoe, Rozpoutané peklo.

Mezi těmito filmy, ale se Pierce stane dědečkem a to v roce 1998.

Další bondovku si zahraje v Zítřek nikdy neumírá, třetí bondovka se jmenuje Jeden svět nestačí. U tří Bondovek to, ale neskončí a tak si zahraje i ve čtvrtý z názvem Dnes neumíre.

V srpnu 2001 Pierce prožívá radost v podobě jeho vlastní svatby s Keely-Shaye Smith

 

Připravuje se: Dnes neumírej, Mamma Mia, Nezapomeň na mě, Aféra Thomase Crowna a Táta v sukni

Žádné komentáře